Aparaty słuchowe – oferta

W swojej ofercie mamy aparaty słuchowe i urządzenia wspomagające słyszenie kilku przodujących na rynku protetyki słuchu producentów, nasi Pacjenci mają zatem możliwość wyboru najlepszego rozwiązania dla siebie. Jednym z etapów w procesie doboru aparatów słuchowych jest spotkanie, podczas którego wspólnie z osobą niedosłyszącą i jego bliskimi omawiamy i przymierzamy różne urządzenia. Jest to ważne, ponieważ wrażenia słuchowe przy każdym aparacie są różne, a ostateczny wybór aparatu słuchowego jest zdefiniowany wieloma czynnikami, m.in.: wielkością niedosłuchu, indywidualnymi preferencjami, trybem życia Pacjenta, ceną.

Kluczowe są dokładne badania słuchu i specjalistyczna wiedza protetyka słuchu. Pacjent powinien natomiast poznać wiele możliwych rozwiązań, by wybrać najlepsze wsparcie dla swojego narządu słuchu. Takie zasady panują w naszej Firmie. My wsłuchujemy się w Państwa potrzeby i oczekiwania,
a Państwo cieszą się pełnią dźwięków.

Rodzaje aparatów słuchowych

Zauszne aparaty słuchowe

To urządzania umiejscowione za uchem, które dźwięk do kanału słuchowego przekazują za pomocą dźwiękowodów i wkładek usznych różnego typu. Wielkość aparatu zależy przede wszystkim od wielkości niedosłuchu.

Aparaty te dobrze sprawdzają się u Pacjentów z dużym niedosłuchem, wąskim przewodem słuchowym lub mających trudności z obsługą mniejszych aparatów. Dyskrecji i elegancji dodają im dostępne różne kolory obudów, a wygody możliwość ładowania (zamiast wymiany baterii).

Zauszne aparaty słuchowe typu RIC

Są mniejsze i dyskretniejsze niż klasyczne aparaty zauszne. Do zewnętrznego kanału słuchowego dźwięk jest dostarczany za pomocą cienkiego przewodu z słuchawką. Dzięki temu dźwięki docierające do uszu są oceniane przez większość Pacjentów jako bardziej naturalne i wyraźniejsze. Aparaty RIC mogą być stosowane przy każdej wielkości niedosłuchu, moc słuchawki dobiera się bowiem w zależności od ubytku. Jest to kolejna zaleta aparatów RIC – w przypadku pogorszenia słuchu można wymienić tylko słuchawkę, pozostawiając na uchu ten sam aparat. Tak jak aparat klasyczne, są dostępne w wersji na baterie i ładowalnej.

Aparaty te są jednak bardziej wrażliwe na wilgoć i woskowinę, nie są zalecane dla osób mających przewlekłe lub nawracające stany zapalne uszu czy z tendencją do wydzielania dużej ilości woskowiny.

Wewnątrzuszne aparaty słuchowe

IIC, CIC to najmniejsze, wewnątrzkanałowe, niewidoczne aparaty, w większości wykonywane indywidualnie, według formy zewnętrznego przewodu słuchowego pobieranej przez protetyka słuchu. Aparaty nieco większe, do większego ubytku słuchu – ITC i całkowicie wypełniające małżowinę uszną – ITE. Aparaty ITC i ITE zasilane są bateriami o dłuższym czasie działania, możliwość łatwego przesyłu dźwięku z TV czy smartfona dzięki łączności Bluetooth. Aparaty wewnątrzuszne mogą być ładowalne.

Użytkowanie aparatów wewnątrzusznych jest wygodne i komfortowe, nawet podczas noszenia okularów i/lub maseczek. Wielkość obudowy zależy m.in. od wielkości przewodu słuchowego i od niedosłuchu. Wymagają dokładniejszej pielęgnacji i nie są wskazane dla osób mających przewlekłe lub nawracające stany zapalne uszu czy z tendencją do wydzielania dużej ilości woskowiny.


Skorzystaj z naszej oferty

Zachęcamy do kontaktu z nami


Napisz do nas