Ochronniki słuchu

Ochronniki słuchu są najprostszym i najszybszym sposobem ochrony przed skutkami hałasu. Dotyczy to w szczególności osób pracujących w warunkach nadmiernego natężenia dźwięku. W celu doboru odpowiednich ochronników słuchu warto skonsultować się ze specjalistą, który najlepiej dopasuje rozwiązanie dla konkretnego użytkownika.

Pamiętajmy, że odpowiednie izolowanie uszu od nadmiernego hałasu pozwala znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia ubytku słuchu.

Ochronniki słuchu - rodzaje

Nauszniki przeciwhałasowe

Obejmują całe małżowiny uszne. Zapewniają odpowiednie tłumienie dźwięków o dynamicznie zmieniających się natężeniach.

Wkładki przeciwhałasowe

są wykonywane indywidualnie z materiału silikonowego. Ich tłumienie wynosi ok. 26 dB. Szeroka gama kolorów pozwala na spersonalizowanie wkładki dla każdego klienta.

Indywidualne ochronniki słuchu OTIS

Dedykowane są osobom pracującym w hałasie przekraczającym dopuszczalne normy. Proces ich dopasowania polega na profesjonalnym pomiarze hałasu w miejscu zatrudnienia, pobraniu wycisku uszu pracowników i wykonaniu ochronników z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Pomiar akustyczny pozwala dobrać odpowiednie filtry tłumiące tak, aby pracownicy mieli chroniony słuch, a jednocześnie możliwość komunikowania się i słyszenia sygnałów alarmowych. Skuteczność potwierdzana jest testem funkcjonalności.

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do nas, a chętnie Ci pomożemy.