Wkładki uszne

Wkładki uszne są integralną częścią zausznego aparatu słuchowego i wykonuje się je na wymiar przewodu słuchowego pacjenta. W tym celu pobiera się indywidualny wycisk. W zależności od rodzaju aparatu słuchowego i niedosłuchu wybiera się typ wkładki i rodzaj materiału, z którego jest wykonana.

W naszej ofercie znajdą  Państwo:

  • wkładki uszne miękkie wykonane z antyalergicznego materiału silikonowego,
  • wkładki twarde akrylowe.

Dobrze wykonana wkładka uszna zwiększa komfort noszenia aparatu zapewniając jego właściwe funkcjonowanie.

Wykonujemy indywidualne wkładki uszne

Do wykonania indywidualnej wkładki – bez względu na to, czy ma być ona z materiału twardego czy miękkiego – potrzebne jest pobranie formy ucha, co zajmuje ok. 10-15 minut. Wkładki są wykonywane w laboratorium producenta przez kilka dni. W ostatnim etapie protetyk słuchu przymierza wkładkę do ucha pacjenta i instruuje, jak o nią dbać.

Co więcej, wkładki uszne mogą być kolorowe, mogą mieć wtopione różne ozdoby i cyrkonie, dzięki czemu można stworzyć naprawdę unikatowe wkładki.

Możliwości refundacji ze środków NFZ i PFRON – przeczytaj więcej tutaj.

Wkładki przeciwwodne

Indywidualne wkładki przeciwwodne wykonuje się na podstawie odlewu ucha, dzięki czemu są one szczelne i uniemożliwiają wlewanie się wody do przewodu słuchowego. Wkładki wykonane są z materiału silikonowego i zaleca się je szczególnie dla osób z perforacją lub brakiem błony bębenkowej.

Wkładki przeciwhałasowe

Wykonywane są indywidualnie z materiału silikonowego. Ich tłumienie wynosi ok. 26 dB. Szeroka gama kolorów pozwala na spersonalizowanie wkładki dla każdego klienta.

Jesteśmy w kontakcie

W przypadku zainteresowania naszymi usługami, zachęcamy do kontaktu z nami